Rozpoczynając przygodę z mikropigmentacją medyczną, nie zdawałyśmy sobie sprawy, że strzykawka plus pigment to w istocie iniekcja szczęścia. Wciąż doświadczamy niezwykłych wzruszeń naszych klientek na widok zrekonstruowanej brodawki, a słowa, które padają z ich ust, i nam zapadają głęboko w pamięć, dają motywację do kontynuowania naszej działalności.

Image

Na czym polega zabieg?

 

Zabieg mikropigmentacji brodawki / otoczki piersiowej polega na wprowadzeniu za pomocą igły barwnika bezpośrednio pod naskórek a tym samym prowadzi do rekonstrukcji barwnikowych struktur gruczołu piersiowego.
 
Procedura mikropigmentacji poprzedzona jest podpisaniem świadomej zgody przez pacjentkę. Aparatura zabiegowa jest sterylna, igły jednorazowe. Pacjentka w trakcie konsultacji uczestniczy w wyborze miejsca pigmentacji oraz w doborze odpowiedniego koloru brodawki / otoczki piersiowej  Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym. Czas trwania procedury od 40 min- 90 minut. W celu osiągnięcia pożądanego efektu wykonuje się najczęściej serię 2  zabiegów w odstępach 8 – 12 tygodniowych. Po zabiegu pacjentka funkcjonuje normalnie. Nie powinna jednak używać niektórych kosmetyków, powinna unikać nadmiernego wysiłku fizycznego oraz słońca.
 

Zabieg rekonstrukcji piersi pozwala odzyskać dobrostan psychiczny kobietom po mastektomii. Uzupełnienie go mikropigmentacją brodawki i otoczki sutkowej doprowadza do uzyskania naturalnego wyglądu piersi. Odstęp pomiędzy procedurami powinien wynosić minimum 6 miesięcy.

Image
Procedura mikropigmentacji brodawki / otoczki, podobnie jak inne procedury zabiegowe, może niekiedy prowadzić do powstania działań niepożądanych.
Możliwe działania niepożądane:
  • kolor odbiegający od naturalnego
  • blizny
  • nierównomierne rozłożenie pigmentu
  • podrażnienie / reakcja alergiczna
  • infekcja